صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۹ بهمن ۱۳۹۴  ۱۲:۵۷

دکتر یعقوبی در گفتگویی موفقیت دانشجویانش را مهم‌ترین دستاورد زندگی حرفه‌ای خود دانسته است

دکتر یعقوبی در گفتگویی موفقیت دانشجویانش را مهم‌ترین دستاورد زندگی حرفه‌ای خود دانسته است جشنواره ابن‌سینا هرساله به‌منظور پاسداشت اساتید، محققین و پژوهشگران در حوزه آموزش و پژوهش، در نیمه بهمن‌ماه و به نشانه سالروز تأسیس دانشکده پزشکی (15 بهمن سال 1313) در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی برگزار می‌شود ...

با دکتر سیامک یعقوبی که در هفدهمین جشنواره ابن‌سینا به‌عنوان آموزشگر برتر برگزیده شده، گفتگویی صورت گرفته است که در ادامه میخوانید:

با سلام و تبریک برای برگزیده شدنتان در هفدهمین جشنواره ابن‌سینا، لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
دکتر سیامک یعقوبی دانشیار گروه پردونتولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه هستم.

چه عواملی باعث برگزیده شدن شما به‌عنوان آموزشگر برتر جشنواره ابن‌سینا شده است؟

عشق و علاقه به معلمی. چون هرکسی قدم در فیلد آموزشی می‌گذارد تا عشق و علاقه نداشته باشد موفق نخواهد شد. فکر می‌کنم همین علاقه به آموزش موجب برگزیده شدن من شده است.

در آموزش به دانشجویان از چه اصولی پیروی می‌کنید؟

مهم‌ترین اصول من ایجاد ارتباط نزدیک با دانشجویان است. ضمن حفظ رابطه‌ی استاد و دانشجویی، صمیمیت و ارتباط دوستانه از اصول آموزشی من بوده است.

مهم‌ترین دستاوردها و فعالیت‌های که تاکنون داشته‌اید چیست؟

مهم‌ترین دستاورد من دانشجویانی هستند که به دوره‌ی رزیدنتی، تخصصی و فوق تخصصی راه پیداکرده‌اند دانشجویانی که رتبه‌های علمی فراوانی کسب کرده‌اند. وقتی آن‌ها را در کنگره‌ها و سمینارها می‌بینم بر خود می‌بالم.

این جشنواره تا چه اندازه در شناساندن آموزشگران برتر به دانشجویان نقش دارد؟

قطعاً نقش بسزایی دارد. تمامی اساتیدی که درزمینهٔ آموزش تلاش می‌کنند حس می‌کنند که به امر پژوهش بهای بیشتری داده‌شده درحالی‌که این دو از هم جدا نیستند.
اینکه یک استاد چند مقاله منتشر می‌کند و چه‌کارهای تحقیقاتی انجام می‌دهد مهم نیست. متأسفانه عده‌ای از همکاران آلوده‌ی این بخش شده‌اند البته پژوهش بد نیست ولی زمانی معنی دارد که همراه آموزش باشد تا آموزش قوی وجود نداشته باشد، پژوهشی از آن استنتاج نمی‌شود. فکر می‌کنم معرفی افرادی که دلسوزانه درزمینهٔ آموزش دانشجویان فعالیت می‌کنند موجب دلگرمی برای اساتید جوان‌تری باشد که وارد این عرصه می‌شوند و می‌بینند که فعالیتشان دیده می‌شود.

چه پیامی برای اعضای هیات علمی جوان دارید؟
به آموزش عشق بورزند و عاشق یاددادن باشند درواقع معلمی را پیشه کنند و به دنبال تیتر و عنوان نباشند. چون اگر علاقه به معلمی وجود داشته باشد عنوان، مقام و مادیات به دنبال خواهد داشت.

به‌عنوان یک آموزشگر برگزیده چه انتظاری از دانشگاه دارید؟
من یک معلم هستم و انتظار دارم دانشگاه به امر آموزش توجه بیشتری داشته باشد.منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران

//پدامگ//

//پزشک دندان//

"برای آگاهی از آخرین رویداد ها و پیوستن به کانال تلگرامی پزشک دندان (pedamag@) اینجا کلیک کنید."

اخبار مرتبط

نظرات