صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۲۳ بهمن ۱۳۹۶  ۱۱:۵۶

اخذ مجوز جذب دانشجو ی دندانپزشکی دردانشگاه علوم پزشکی ایران

اخذ مجوز جذب دانشجو ی دندانپزشکی دردانشگاه علوم پزشکی ایران معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جذب بیش از 2 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از بیش از 40 کشور دنیا خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران اخیرا برای جذب دانشجو در رشته دندانپزشکی اجازه گرفته، در تایید این رشته تاکید شده است که بخش عمده دانشجویان باید از دانشجویان خارجی باشند.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛دکتر محمدباقر لاریجانی درباره جذب دانشجویان خارجی در حوزه علوم پزشکی گفت: خوشبختانه سیر جذب دانشجویان خارجی در حال افزایش است، الان از بیش از 40 کشور دنیا دانشجوی خارجی در ایران داریم. اکثرا از کشورهای منطقه هستند ولی از بقیه کشورها هم داریم.

وی افزود: دانشگاه‌های متعددی در کشور دانشجوی خارجی دارند. بسیاری از ظرفیت‌های جدید به خاطر همین دانشجویان خارجی است. مثلا دانشگاه علوم پزشکی ایران اخیرا برای جذب دانشجو در رشته دندانپزشکی اجازه گرفته، در تایید این رشته تاکید شده است که بخش عمده دانشجویان باید از دانشجویان خارجی باشند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: اکنون بیش از 2 هزار دانشجو در حوزه علوم پزشکی در کشور داریم و و تعدادی از دانشجویان ایرانی هم در 15 دانشگاه خارجی مشغول به ادامه تحصیل هستند.

وی همچنین تاکید کرد: در قراردادهای بین‌المللی به این موضوع تاکید شده است که تبادل استاد و دانشجو صورت گیرد، همچنین دوره‌های مشترک مطالعاتی نیز مورد تاکید است.

لاریجانی ادامه داد: یکی دیگر از بحث‌هایی که در قراردادهای مشترک بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک است. کشور ما در حوزه علوم پزشکی قراردادهای مشترک متعدد بین‌المللی دارد.

 

منبع:آنا

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات