صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۲۳ بهمن ۱۳۹۶  ۱۰:۳۷

معرفی پنج دسته از تجهیزات پزشکی مشمول الصاق برچسب اصالت

معرفی پنج دسته از تجهیزات پزشکی مشمول الصاق برچسب اصالت مشاور وزیر بهداشت به معرفی پنج دسته از تجهیزات پزشکی که مشمول این برچسب می شوند، پرداخت و گفت: تجهیزات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، تجهیزات و ملزومات پزشکی خانگی و عرضه شده در فروشگاه ها و شرکت های تجهیزات پزشکی، ملزومات پزشکی نازایی و ایمپلنت های ارتوپدی، می بایست از ابتدای سال آینده این برچسب را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛دکتر رضا مسائلی ، با عنوان این مطلب که الصاق برچسب اصالت کالا بر روی پنج دسته از تجهیزات و ملزومات پزشکی از ابتدای سال آینده اعمال می شود، گفت: با الصاق این برچسب نگرانی بیماران، پزشکان، مصرف کنندگان و عرضه کنندگان در حوزه تامین محصولات با کیفیت مرتفع می‌گردد.

وی افزود: با الزامی شدن برچسب اصالت کالا، هموطنان می توانند در مطب ها، آزمایشگاه ها، داروخانه ها و... ، کالای پزشکی با اصالت را خریداری و مصرف نمایند.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه به معرفی پنج دسته از تجهیزات پزشکی که مشمول این برچسب می شوند، پرداخت و گفت: تجهیزات و مواد دندانپزشکی، ملزومات آزمایشگاهی، تجهیزات و ملزومات پزشکی خانگی و عرضه شده در فروشگاه ها و شرکت های تجهیزات پزشکی، ملزومات پزشکی نازایی و ایمپلنت های ارتوپدی، می بایست از ابتدای سال آینده این برچسب را داشته باشند.

مسائلی تاکید کرد: الصاق برچسب اصالت کالا الزامی بوده و تمامی فعالان این حوزه در زمینه خرید، فروش و...، باید از ابتدای سال ۹۷ ضوابط و مقررات ابلاغ شده را رعایت کنند.

وی گفت: از تمامی فعالان حوزه تجهیزات پزشکی خواسته شده با برنامه ریزی های مناسب و زمانبندی لازم به گونه ای عمل کنند تا پس از شروع طرح با مشکل مواجه نشوند.

 

منبع:مهر

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات