صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۲۱ بهمن ۱۳۹۶  ۱۵:۳۸

خدمات دندانپزشکی از اهداف برجسته معاونت بهداشت وزارت بهداشت

خدمات دندانپزشکی  از اهداف برجسته معاونت بهداشت وزارت بهداشت معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در خدمات دندانپزشکی پتانسیل و ظرفیت های خوبی در سال های اخیر در کشور ایجاد شده است گفت: 3 شاخص مهم مرگ مادر، مرگ نوزاد و خدمات دندانپزشکی از اهداف برجسته معاونت بهداشت وزارت بهداشت هستند.

 

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛نشست هم اندیشی با حضور علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و جمعی از مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در این نشست افزود: اهداف مهم اجرای پزشک خانواده صرفه جویی در هزینه های درمانی و دسترسی به خدمات و عدالت است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نظام ارجاع باید نظام سطح بندی باشد و یک سری خدمات مشخص در هر سطح ارائه شود.

وی یکی از افتخارات سیستم بهداشتی را عدم وجود خدمات تکراری دانست و افزود: در سیستم بهداشتی و سطح بندی خدمات، هر خدمتی در جای مناسب و توسط فرد مناسب ارائه می شود.

 تکمیل پرونده های الکترونیک اولویت های معاونت وزارت بهداشت بهداشت 

رئیسی وجود پرونده های الکترونیک را ابزاری جهت کنترل و مدیریت هزینه ها عنوان کرد و گفت: پرونده الکترونیک یک منبع اطلاعاتی است که تمام اطلاعات فرد از زمان قبل از تولد تا مرگ را شامل می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از اولویت های معاونت بهداشت را تکمیل پرونده های الکترونیک عنوان کرد و افزود: در این زمینه سعی شده اقدامات مطلوبی در خصوص سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) صورت گیرد.

وی همچنین اولویت های بعدی حوزه بهداشت را به ترتیب استقرار پزشک خانواده و هماهنگی با سطوح 2 و3 عنوان کرد.

رئیسی ادامه داد: 3 شاخص مهم مرگ مادر، مرگ نوزاد و خدمات دندانپزشکی از اهداف برجسته معاونت بهداشت وزارت بهداشت هستند.

رئیسی با بیان اینکه در خدمات دندانپزشکی پتانسیل و ظرفیت های خوبی در سال های اخیر در کشور ایجاد شده است، تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه بهداشت 4100 واحد ارائه خدمات دندانپزشکی مجهز وجود دارد، همچنین 1200 دندانپزشک در سطح روستا و 1100 دندانپزشک در سطح شهر مشغول به ارائه خدمات هستند.

وی در پایان گفت: دفاتر خدمات سلامت که در کلان شهرها شروع به کار کرده در حوزه بهداشت محیط و نظارت بسیار کمک کننده و اثربخش بوده است و توانستیم با برون سپاری اشتغال زایی و دقت نظارت را افزایش دهیم.

 

منبع:خبرنگاران جوان

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات