صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۸ بهمن ۱۳۹۶  ۰۹:۵۷

وزارت بهداشت فراخوان جذب دو هزار هیئت علمی را منتشر می کند

وزارت بهداشت فراخوان جذب دو هزار هیئت علمی  را منتشر می کند معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره مجوز استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: در حال حاضر متوسط کشوری نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی یک به ۱۰ است و با توجه به اینکه ۱۴۰۰ نفر عضو هیئت علمی جدید امسال اضافه کردیم به زودی فراخوان مجوز جذب ۲ هزار هیئت علمی را منتشر خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛دکتر باقر لاریجانی در نشست خبری معاونت آموزشی وزارت بهداشت به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: بر اساس برنامه قرار بود حقوق اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها متناسب با تورم افزایش یابد. اما با توجه به مسائلی که اخیراً در مورد حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه مطرح شده است، وزارت بهداشت و وزارت علوم نظرات خود را به مجلس منعکس کردند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش ۷ تا ۱۰ برابری تعداد دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تخت های بیمارستانی، اعضای هیئت علمی و دانشجویان گروه علوم پزشکی از ابتدای انقلاب تاکنون خبر داد و گفت: جایگاه ایران در تولید علم در سال اول انقلاب ۱۰۱ بوده و اکنون جایگاه ایران به رتبه ۱۷ رسیده است.

وی با اشاره به مسیر تحول و نوآوری در حوزه آموزش علوم پزشکی و بسته های تحول نوآوری که در دانشگاه ها اجرایی می شود، گفت: هر یک از دانشگاه ها ماموریت و هدف خاصی را دنبال می کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی به پایان رسیده و در بهمن ماه امسال اعلام خواهد شد. همچنین دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی نیز اعتباربخشی شدند.

لاریجانی افزود: در بخشنامه ای که به تازگی به دانشگاه ها ارسال شده ماموریت های واگذارشده به دانشگاه های علوم پزشکی افزایش یافته و تا پایان سال ماموریت های جدیدی به دانشگاه ها داده خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به سامان بخشی آموزش مهارتی در حوزه وزارت بهداشت گفت: برخی کارهای تخصصی و مهارتی به صورت ویژه در موسسه ای که به همین منظور راه اندازی شده است، پیگیری خواهد شد. به عنوان مثال مدارک مهارتی به افرادی که نیاز به آموزش تخصصی دارند داده می شود.

وی یادآور شد: یکی از فعالیت هایی که به صرفه جویی در امور آموزشی منجر شده است، الکترونیک کردن حوزه آزمون ها است که به همین منظور آزمون های گروه فوق تخصصی، پیش کارورزی و علوم های الکترونیک شده اند.

لاریجانی درباره محاسبه نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه علوم پزشکی برای ۵ سال آینده گفت: این محاسبه در حال انجام است و در برخی رشته های تخصصی به تصویب رسیده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برش های مناطق آمایشی در حال نهایی شدن است و به این ترتیب مناطق آمایشی ۷۰ درصد نیروی تخصصی خود را برای ۵ سال آینده در درون منطقه تربیت می کنند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه اکنون ۴۰ درصد تحصیلات تکمیلی در تهران صورت می گیرد، این نوع مصوبات موجب می شود تحصیلات تکمیلی به سایر دانشگاه های کشور نیز تسری پیدا کند.

لاریجانی با اشاره به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مجازی، از راه اندازی سامانه نوید یا MLS به منظور ارتباط همه جانبه دانشگاه های علوم پزشکی با دروس مجازی خبر داد و گفت: با اتصال دانشگاه ها به این سامانه، دانشگاه ها امکان استفاده از محتوای آموزشی که در این سامانه قرار می گیرد را در هر نقطه ای از کشور خواهند داشت. البته در قراردادهای بین المللی نیز به این موضوع پرداخته ایم که دروس مختلفی را در این سامانه قرار دهیم.

فراخوان جذب وزارت بهداشت به زودی اعلام می شود

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره مجوز استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: در حال حاضر متوسط کشوری نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی یک به ۱۰ است و با توجه به اینکه ۱۴۰۰ نفر عضو هیئت علمی جدید امسال اضافه کردیم به زودی فراخوان مجوز جذب ۲ هزار هیئت علمی را منتشر خواهیم کرد.

وی از ارائه بخشنامه ای در مورد تغییرات در برنامه آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد وگفت: دانشگاه ها می توانند ۲۰ درصد برنامه های آموزشی که در اختیار مناطق آمایشی است را با نیازهای بومی خود متناسب کنند.

لاریجانی افزود: حیطه کارآفرینی نیز به حیطه های قبلی المپیاد های علمی دانشجویان علوم پزشکی اضافه شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اجازه کار محدود به متخصصین ایرانی خارج از کشور از ارائه بخشنامه جدیدی در این حوزه خبر داد و گفت: کمتر از ۱۰ هزار نفر متخصص ایرانی در نقاط مختلف دنیا کار می کنند. اکنون ما این شرایط را فراهم کرده ایم که اگر فردی اجازه کار در خارج از کشور دارد، می تواند به صورت محدود حداقل ۶ ماه با مسئولیت موسسه درمانی در داخل کشور کار درمانی و آموزشی ارائه دهد.

وی افزود: این افراد در صورت تمایل می توانند مدارک خود را برای ارزشیابی ارائه کنند و در غیر این صورت به فعالیت درمانی خود ادامه دهند. این راهکار در تمام دنیا در حال انجام است و به منظور استفاده از تکنیک های جدید درمانی و توسعه آموزش های بالینی به کار برده می شود.

 

لاریجانی با اشاره به اعلام دانشگاه های خارجی مورد تائید به وزارت بهداشت گفت: دیگر شیوه قدیمی بازدید از دانشگاه ها را اجرا نمی کنیم و بر اساس ۳ رتبه بندی جهانی QS، شانگهای و تایمز که ملاک های بین المللی را برای ارزیابی دانشگاه ها به کار می گیرند، ۶۴۵ دانشگاه را معتبر دانستیم.

 

منبع:مهر

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات