صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۴ بهمن ۱۳۹۶  ۱۰:۳۸

استفاده از استانداردهای اتحادیه اروپا در حوزه تولید تجهیزات پزشکی

استفاده از استانداردهای اتحادیه اروپا در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به این که نظام کنترل کیفی ایران در حال تحول است گفت: قصد داریم نظام کنترل کیفی ایران را بر اساس استانداردهای اتحادیه اروپا بنا کنیم تا صادرات تجهیزات پزشکی به کشورهای مختلف افزایش پیدا کند و این کار از سال جدید میلادی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛دکتر رضا مسائلی در نشست مشترک با دبیر کل دپارتمان رفاه، سلامت عمومی و خانواده وزارت بهداشت بلژیک، اظهار داشت: شرکت های تولید تجهیزات پزشکی ایران محصولات خود را به کشورهای اروپایی و از جمله آلمان صادر می کنند و این ادعای مدیر دولتی نیست و یک واقعیت است و در صورت نیاز می توانید با جزییات محصولات ایرانی از نزدیک آشنا شوید.

 

دکتر مسائلی یادآور شد: قصد داریم نظام کنترل کیفی ایران را بر اساس استانداردهای اتحادیه اروپا بنا کنیم و این کار از سال جدید میلادی در دستور کار قرار گرفته است.

 

مشاور وزیر بهداشت از سفر وزیر بهداشت به یکی از کشورهای اروپایی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در این سفر پیشنهاداتی برای استفاده از استانداردهای اتحادیه اروپا در حوزه تولید تجهیزات پزشکی ایران در تفاهم نامه ه ای که امضا خواهد شد، مطرح می شود.

 

وی در حاشیه این نشست با اشاره به بررسی زمینه های همکاری های ایران و بلژیک در حوزه تجهیزات پزشکی، گفت: یکی از اهداف سفر اخیر وزیر بهداشت به یکی از کشورهای اروپایی، تسهیل بخشی زمینه های صادرات تجهیزات پزشکی ایران به کشورهای اروپایی است.

 

 

دکتر مسائلی یادآور شد: نظام کنترل کیفی ایران در حال تحول است و سعی داریم که از تجربیات اتحادیه اروپا استفاده بیشتری کنیم تا صادرات تجهیزات پزشکی به کشورهای مختلف افزایش پیدا کند.

 

منبع:وبدا

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات