صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۹ بهمن ۱۳۹۶  ۱۶:۱۸

ساخت مواد دندانی پلیمری/ پر کردن پوسیدگی دندان با مواد پلیمری

ساخت مواد دندانی پلیمری/ پر کردن پوسیدگی دندان با مواد پلیمری عضو هیات علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با بیان اینکه به قصد تجاری سازی مواد پلیمری داندانپزشکی شرکتی را در مرکز رشد فناوری پلیمر تاسیس کرده‌، حوزه اصلی کاربرد این موارد را در زمینه دانپزشکی دانست و افزود: از موارد این کاربرد می‌توان به قالب‌گیری، دندان‌های مصنوعی، چسب کامپوزیت‌های دندانی و چسب‌های دندانی اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛محمد عطایی مواد مورد استفاده در حوزه دندانپزشکی را به سه نوع پلیمری، سرامیکی و فلزی تقسیم‌ کرد و گفت: تاکید ما بر ساخت مواد پلیمری بوده است.

عضو هیات علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، کامپوزیت دندانی را به نوعی ترکیبی خمیری تشبیه کرد و توضیح داد: زمانی که به دندانپزشک مراجعه می‌کنید، پوسیدگی دندان شما برداشته شده و محل آن آماده‌سازی می‌شود. این آماده سازی به این صورت است که یک لایه چسب در محل آن اعمال شده، کامپوزیت دندانی بر روی آن قرار می‌گیرد.

 

عطایی اضافه کرد: در کامپوزیت دندانی ماده‌ای وجود دارد که در تابش نور 470 نانومتری جذب داشته و موجب به وجود آمدن رادیکال‌های فعال می‌شود.

 

منبع:ایسنا

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات