صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۵ بهمن ۱۳۹۶  ۱۱:۰۹

توجه به گسترش کیفی رشته جراحی فک وصورت از ضروری‌ترین نیازها

توجه به گسترش کیفی رشته جراحی فک وصورت از ضروری‌ترین نیازها عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به گسترش کیفی رشته جراحی فک وصورت گفت : براین باوریم که توجه هر چه بیشتر بر گسترش کیفی این تخصص و زیرشاخه های آن از ضروریترین نیازهای حال و آینده در سیستم آموزشی ، درمانی و پژوهشی کشورمان در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی است.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛دکتر عطا قراجه ای جراح دهان و فک و صورت با بیان اینکه جراحی دهان و فک و صورت از رشته های تخصصی دندانپزشکی است که متخصصین آن، به تشخیص و درمان بیماریها ، ناهنجاریها ، دفرمیتی ها و آسیبهای این ناحیه می پردازند و در صورت نیاز جهت بازسازی نواقص به وجود آمده اقدام می کنند گفت : طیف وسیع درمانهای موجود در این ناحیه سبب شده که ۶ زیرشاخه برای آن تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه جراحی تومورها ، تراماها ، اطفال ، مفصل گیجگاهی فکی ، بازسازی ها و زیبایی از جمله این زیرشاخه ها هستند افزود : آنچه در کشور ما اهمیت این رشته و زیرشاخه های آن را بیشتر می کند ، آمار بالای تصادفات رانندگی و آسیبهای سر و صورت در این تصادفات است .

فلوشیپ جراحی سرطانهای سر و گردن ادامه داد : تعداد قابل توجه بیماران با تومورها و پاتولوژیهای مختلف در این ناحیه و اهمیت جراحی در سیر درمانی آنها از طرفی و پیچیدگی جراحی‌ها و بازسازی نقایص ایجاد شده از طرف دیگر ، اهمیت این شاخه از جراحی برای سیستم درمانی کشور را بیشتر آشکار می کند .

وی با بیان اینکه آنومالیهای جمجمه و فک و صورت و نوزادان متولد شده با شکاف لب و کام ، گروه دیگر بیمارانی هستندکه تحت درمان در این شاخه از جراحی قرار میگیرند تصریح کرد : افزایش تعداد پذیرش دستیار طی سالهای قبل که ناشی از نیاز رو به رشد جامعه به این رشته بوده ، لزوم توجه بیشتر به بهبود کیفیت آموزش ، پژوهش و درمان در این حوزه را به دنبال دارد که در کنگره های سالانه بازتاب یافته و میتواند تعیین کننده نقشه راه سالهای بعد در این زمینه باشد.

قراجه ای اظهار کرد : براین باوریم که توجه هر چه بیشتر بر گسترش کیفی این تخصص و زیرشاخه های آن در قالب دوره های فلوشیپ ، از ضروریترین نیازهای حال و آینده در سیستم آموزشی ، درمانی و پژوهشی کشورمان در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی است.

وی با اشاره به شانزدهمین کنگره جراحی دهان و فک و صورت که ٢٤ تا ٢٧ بهمن ماه جاری که با رویکرد تعامل سازده کشورمان با دیگر کشورها برگزار می شودگفت: بدون شک توانایی علمی و عملی همکاران ما در این حوزه سرآمد در منطقه و یکی از شاخه های پیشرو علمی کشورمان در جهان محسوب می شود.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران انستیتو کانسر در پایان خاطرنشان کرد:  امیدواریم در این چهار روز ، همکاران ما بتوانند در عین ارائه مناسب دستاوردهای خود در این زمینه ، در تعاملی سازنده با دانشمندان و جراحان سایر کشورهای شرکت کننده ، به تبادل علم و تجربیات ارزنده خویش پرداخته و نتایج ملموس و عملی آن با بهبود کیفیت تشخیص ها و درمانها ، در زندگی هموطنان عزیزمان نمود پیدا کند.

 

منبع:مهر

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات