صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۲۰ دى ۱۳۹۶  ۱۵:۳۰

چالش های اصلی درمان دندان در کشور

چالش های اصلی درمان دندان در کشور رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، فقر، تغذیه و بهداشت و تامین هزینه های درمانی را از چالش های اصلی درمان دندان اعلام کرد و گفت: هرچند هزینه های درمانی در کشور ما نسبت به خیلی از کشورها پایین تر است اما مردم از لحاظ قدرت اقتصادی توانایی پوشش خدمات این حوزه را ندارند.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛دکترباقر شهنی زاده رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در حاشیه دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران بر لزوم توجه جدی به بهداشت دهان و دندان تاکید کرد و گفت: به نظر می رسد در کشور، آمار پوسیدگی دندان از آمار مربوط به پرکردن و کشیدن دندان بیشتر شده است.

شهنی زاده افزود: در افراد بزرگسال ایرانی 2 دندان پوسیده، 2 دندان پرشده و 2 دندان از دست داده وجود دارد که این آمار نشان دهنده تقلیل در برخی زمینه ها و رشد در برخی دیگر از زمینه هاست.

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: رفع مشکلات سلامت دهان و دندان از جمله پوسیدگی و کشیدن دندان احتیاج به عزم ملی دارد و باید از توان همه بخش ها از جمله نهادهای مردمی استفاده برد.

وی اظهار کرد: در طول 20 سال گذشته طرح های مختلفی در این زمینه اجرا شده که نتوانسته به راه حل اصلی برسد و این معضل را برطرف کند.

شهنی زاده ادامه داد: لازم است در طرح تحول سلامت، بیمارانی که ضریب بالای پوسیدگی دندان بالا دارند، در اولویت قرار گیرند تا مردم از این معضل رهایی پیدا کنند.

چالش های اصلی درمان دندان در کشور

وی فقر، تغذیه و بهداشت و تامین هزینه های درمانی را از چالش های اصلی درمان دندان اعلام کرد و گفت: هرچند هزینه های درمانی در کشور ما نسبت به خیلی از کشورها پایین تر است اما مردم از لحاظ قدرت اقتصادی توانایی پوشش خدمات این حوزه را ندارند.

شهنی زاده با اشاره به اینکه مردم بخش اعظمی از هزینه های دندانپزشکی را از جیب خود پرداخت می کنند، اظهار امیدواری کرد: بیمه ها فعال تر وارد این عرصه شود تا مردم از خدمات مطلوب تری بهره مند شوند.

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به تعداد دندانپزشکان در کشور اشاره کرد و گفت: حدود 30 هزار دندانپزشک اعم از عمومی و متخصص در جای جای کشور مشغول ارائه خدمت به مردم هستند که از این تعداد بین 23 تا 25 هزار نفر دندان پزشک عمومی هستند که 90 درصد آنها فعال هستند.

 

گفتنی است؛ دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن پزشکان عمومی ایران از امروز ( 19 دی ماه) با حضور جمعی از دندانپزشکان در سالن همایش هلای برج میلاد آغاز به کار کرد و تا 22 دی ماه به کار خود ادامه می دهد.

 

منبع:خبرنگاران جوان

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات