صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۹ دى ۱۳۹۶  ۱۳:۱۶

کلینیک‌های ویژه ایمپلنت برای بیماران مبتلا به مشکلات دهان و دندان

کلینیک‌های ویژه ایمپلنت برای بیماران مبتلا به مشکلات دهان و دندان عضو انجمن دندانپزشکی اصفهان گفت:باوجود ضرورت استفاده از ایمپلنت برای افرادی که دندان خود را از دست داده اند، بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص که دچار مشکلات دهان و دندان می شوند لازم است به کلینیک‌های ویژه که برای این نوع بیماران مشخص شده، مراجعه کنند و از مراجعه به هر مطبی خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛محمد حسین حسام اظهار داشت: بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص که دچار مشکلات دهان و دندان می شوند لازم استْ به کلینیک‌های ویژه که برای این نوع بیماران مشخص شده، مراجعه کنند و  از مراجعه به هر مطبی خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه درمان هایی که در کلینیک‌های ویژه برای بیماران خاص صورت می‌گیرد تفاوتی با درمان های دندانپزشکی برای سایر افراد ندارد، ادامه داد: دلیل اینکه این افراد باید به کلینیک های ویژه مراجعه کنند به خاطر حساسیت های درمانی است و امکانات و وسایل خاصی که برای این نوع بیماران در نظر گرفته شده است.

عضو انجمن دندانپزشکی اصفهان تصریح کرد: این افراد پس از مراجعه و چکاپ باید تحت مراقبت های لازم قرار گیرند که این مراقبت‌ها شامل رسیدگی به دندان ها جهت پیشگیری از پوسیدگی‌های عمیق و مراقبت از بافت‌های نرم مخاط دهان است.

وی استفاده از ایمپلنت را یک روش مناسب درمانی برای بازسازی دندان‌های از دست رفته دانست و افزود: این در حالی است که در گذشته برای بازسای دندان، با تراش دو دندان و قالب گیری، یک دندان شبیه سازی و وسط این قالب با استفاده از مواد مخصوص پر می‌شد. با توجه به اینکه در این روش به دندان ها آسیب می رسد استفاده از این روش کمتر توصیه می شود اما ممکن است شرایط برخی افراد با این روش سازگارتر باشد.

 

حسام با اعلام اینکه در حال حاضر انواع ایمپلنت ها بیشتر جنبه تبلیغی دارد، افزود: ایمپلنت‌های مختلفی در ایران نظیر کره‌ای، آمریکایی و غیره وجود دارد و استفاده از برندی خاص به نظر من تنها تبلیغات است و این در حالی است که تمامی ایمپلنت‌های موجود خوب است و تفاوتی در اینکه از ایران باشد یا کره ای یا آمریکایی نیست و آنچه در ایمپلنت مهم است نحوه به کارگیری متریال آن و شرایط بیمار است.

 

منبع:مهر

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات