صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۳ دى ۱۳۹۶  ۱۳:۰۳

راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای ورزشکاران حرفه‌ای

راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای ورزشکاران حرفه‌ای رییس کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی از راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای ورزشکاران حرفه‌ای در فدراسیون پزشکی ورزشی خبر داد و گفت: این کلینیک در بهمن‌ماه و همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛دکتر محمد بنی‌جمالی افزود: به منظور خدمات رسانی بهتر به ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان تیم ملی در تمام رشته‌های ورزشی، مرکز فوق تخصصی دندانپزشکی در بهمن ماه و همزمان با دهه مبارک فجر در فدراسیون پزشکی ورزشی افتتاح خواهد شد. این کلینیک به ورزشکاران حرفه‌ای خدمات رایگان ارائه خواهد داد و سایر ورزشکاران با داشتن کارت بیمه ورزشی و با هزینه کمتر می توانند از خدمات این کلینیک بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هزینه کارت بیمه ورزشکاران در سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر؟ گفت: بیش از 3 سال است که هزینه کارت بیمه ورزشکاران مبلغ 15 هزار تومان است و هنوز سقف هزینه کارت بیمه ورزشکاران تغییری نداشته است. البته این که در سال آینده افزایش پیدا کند یا خیر در مجمع سالیانه فدراسیون که اسفندماه برگزار می‌شود، تصمیم گرفته خواهد شد.

بنی جمالی اضافه کرد: از سال آینده کارت بیمه ورزشکاران اینترنتی خواهد شد و ورزشکاران برای دریافت کارت درمانی خود که براساس کد ملی هر ورزشکار است، با ثبت‌نام اینترنتی اقدام به دریافت کد درمانی خود کنند.

رییس کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی همچنین درباره وضعیت آسیب‌دیدگی هادی خناری نژاد و این که آیا کتف او نیاز به عمل جراحی دارد یا خیر؟ تصریح کرد: خناری‌نژاد التهاب کپسول مفصلی شانه دارد که برای رفع این مشکل قرار بر این شد تا با انجام فیزیوتراپی، تمرینات ویژه آب درمانی و تمرینات سبک وضعیت التهاب کتفش مورد بررسی قرار بگیرد، اگر با درمان‌های مدیکال مشکل او برطرف شد دیگر نیاز به عمل جراحی نیست، در غیر این صورت جراحی آرتروسکوپی شانه بر روی او انجام خواهد شد که جراحی سبکی است و طول درمان کوتاهی دارد.

او با اشاره به کم‌بودن فضای درمانی در فدراسیون پزشکی ورزشی برای ارائه خدمات درمانی به ورزشکاران حرفه ای گفت: فضا برای خدمات رسانی به ورزشکاران حرفه ای در فدراسیون پزشکی ورزشی مناسب نیست. امیدوارم هر چه سریعتر وزارت ورزش و جوانان مکان مناسبی را برای راه‌اندازی کلینیک تخصصی در اختیار فدراسیون قرار دهد تا بتوانیم 24 ساعته ورزشکاران تیم‌های ملی را مانتیور کنیم و مشکلی برای خدمات رسانی نداشته باشیم.

 

بنی‌جمالی در پایان از تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران اعزامی به بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی خبر داد و خاطرنشان کرد: کار تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران اعزامی به بازیهای آسیایی اندونزی از هفته پیش در فدراسیون پزشکی ورزشی آغاز شده و سعی داریم با هماهنگی فدراسیونهای اعزامی به این بازیها، تا پایان سال کلیه ورزشکاران اعزامی را از نظر بعد سلامت مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

منبع:ایسنا

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات