صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۲۶ آذر ۱۳۹۶  ۱۵:۵۵

توجه ویژه رئیس کل سازمان نظام پزشکی بر حوزه دستیاری

توجه ویژه رئیس کل سازمان نظام پزشکی بر حوزه دستیاری مدیر آموزش سازمان نظام پزشکی گفت: سازمان نظام پزشکی با تشکیل یک شورای 13 نفره، به صورت جدی پیگیر مشکلات دستیاران پزشکی، دندانپزشکی و داروسازان است و رئیس کل سازمان نظام پزشکی توجه ویژه ای به حوزه دستیاری دارند .

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛رضا لاری پور افزود: برای تسهیل رسیدگی به مشکلات دستیاری و ادامه کار آنها، با حضور خود دستیاران و مدیریت اجرایی این دفتر، به صورت انتخابی شورایی 13 نفره تشکیل شد که این شورا پیگیر مشکلات آنها می شود.
به گفته وی، تعداد دستیاران پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کل کشور حدود 14 تا 15 هزار نفر است که در رشته های مختلف فعالیت دارند.
لاری پور برخی از مشکلات عمده دستیاران را در زمینه بیمه و سنوات، حقوق و مزایا، گذراندن دوران طرح، به طور کلی مشکلات معیشتی، آموزشی و بالا بودن سقف ساعت کاری، خستگی و فرسودگی شغلی، غلبه فعالیت های درمانی بر آموزشی و استاندارسازی آزمون های ارتقای گواهینامه و دانشنامه بیان کرد.
وی تصریح کرد: به همین منظور سازمان نظام پزشکی در دوره جدید اقدام به تاسیس دفتر دستیاری کرد چرا که دستیاران حجم اصلی بار درمانی کشور را در بیمارستان های آموزشی را برعهده دارند و جزو اعضای موثر سازمان نظام پزشکی کشور هستند و معمولا با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند پس برای تسهیل رسیدگی به فرایندهای موردنظر حوزه دستیاری در زیرمجموعه معاونت آموزشی و پژوهشی دفتری با عنوان دفتر امور دستیاری تشکیل داده است.
مدیر آموزش سازمان نظام پزشکی ادامه داد: برای این منظور به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی طی مکاتبه ای اعلام شد که نمایندگان دستیاری دانشگاه ها را به این سازمان اعلام کنند علاوه بر این حضور، برای تمامی افراد علاقه مند و فعال حوزه دستیاری در زمینه های علمی و صنفی بلامانع است و سازمان از فعالیت و حضور همه دستیاران در همه گرایش های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی استقبال می کند.
وی با بیان اینکه برای تشکیل نخستین جلسه دفتر امور دستیاری که روز گذشته (شنبه) برگزار شد، همه نمایندگان دستیاران فراخوانده شدند، اظهار کرد:اولین جلسه تشکیل دفتر دستیاری با حضور دستیاران از دانشگاه های مختلف کشور و همچنین فعالان حوزه دستیاری علاوه بر نمایندگان معرفی شده از سوی دانشگاه ها با حضور معاونان آموزشی و پژوهشی، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی و نائب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی و مدیر آموزش سازمان تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تنوع حضور دستیاران در رشته های متفاوت و از میان دانشگاه ها در این جلسه چشمگیر بود و نشان از آن دارد هم عزم راسخی از سوی سازمان نظام پزشکی و هم همت بلندی از سوی دستیاران برای پیگیری مطالبات و احقاق حقوق شان وجود دارد.
لاری پور اضافه کرد: در واقع هدف سازمان نظام پزشکی این است که فضایی برای خود دستیاران به وجود آورند که بتوانند خودشان آیین نامه شان را بنویسند و پیگیر مطالباتشان باشند، البته ناگفته نماند که حل عمده این مشکلات با وزارت بهداشت است اما نظام پزشکی نقش تسهیل گری بر این موضوع دارد و رئیس کل سازمان نظام پزشکی توجه ویژه ای به حوزه دستیاری دارند .
وی در عین حال همکاری کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برای پیگیر مشکلات دستیاران را نیز قابل تقدیر دانست.

 

منبع:ایرنا

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات