صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۸ آذر ۱۳۹۶  ۱۱:۴۶

دندانپزشکان به فکر راه‌اندازی یک کمپین بهداشت دهان و دندان باشند

دندانپزشکان به فکر راه‌اندازی یک کمپین بهداشت دهان و دندان باشند رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درسومین سمپوزیوم بین‌المللی اندودانتیست‌های ایران اظهار کرد:دعوت می‌کنم دندان‌پزشکان غیر از بحث‌های تخصصی به فکر راه‌اندازی یک کمپین بهداشت دهان و دندان باشند و به موازات اقدامات وزارت بهداشت همه مطب‌ها به این کمپین بپیوندند.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛طاهره چنگیز  امروز در سومین سمپوزیوم بین‌المللی اندودانتیست‌های ایران اظهار کرد: ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام ولادت پیامبر(ع) و امام صادق(ع)، به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همه مهمانانی که از شهر‌های دیگر به اصفهان آمده‌اند خوش آمد می‌گویم.

وی افزود: آرزوی غیر معقولی است اما امیدوارم سطح بهداشت دهان و دندان به اندازه‌ای رشد کند که به نیمی از دانشکده‌های دندانپزشکی دیگر نیازی نباشد؛ هم‌چنین امیدوارم در نسل‌های آینده نیازی به رشته ریشه‌درمانی دندان نباشد و متخصصان این حوزه بیکار باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: زمانی که صحبت از گسترش برخی رشته‌ها می‌شود به آن افتخار می‌کنیم اما آن روی سکه این است که چرا باید وضعیت پیشگیری و بهداشت دهان و دندان نا‌مناسب باشد که به خدمات پیشرفته نیاز باشد.

وی تصریح کرد: اکثر مردم با متخصصان ریشه‌درمانی دندان سر و کار خواهند داشت اما خدمت اصلی جامعه دندانپزشکی ایجاد نهضت عمومی پیشگیری و ارتقای سطح بهداشت دهان و دندان است و به نفع سلامت عمومی جامعه و کاهش بیماری‌های غیر‌واگیر خواهد بود.

 

چنگیز در پایان خاطر‌نشان کرد: دعوت می‌کنم دندان‌پزشکان غیر از بحث‌های تخصصی به فکر راه‌اندازی یک کمپین بهداشت دهان و دندانباشند و به موازات اقدامات وزارت بهداشت همه مطب‌ها به این کمپین بپیوندند.

 

منبع:خبرنگاران جوان

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات