صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۰ آبان ۱۳۹۶  ۱۱:۴۵

مسواکی که با حرکت و چرخش دست ، برس‌هایش به حرکت درمی آیند

مسواکی که با حرکت و چرخش دست ، برس‌هایش به حرکت درمی آیند متخصصان یک شرکت استارتاپی در آمریکا موفق شدند مسواکی شبیه به مسواک‌های الکتریکی بسازند که بدون نیاز به باتری کار می‌کند و به راحتی با استفاده از انرژی سینتیک ناشی از حرکت و چرخش دست فرد برس‌هایش به حرکت درمی آیند و بدون نیاز به باتری همانند یک مسواک الکتریکی دندان‌ها را تمیز می‌کند.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛متخصصان یک شرکت استارتاپی در آمریکا موفق شدند مسواکی شبیه به مسواک‌های الکتریکی بسازند که بدون نیاز به باتری کار می‌کند.

مسواک‌های الکتریکی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و تمیز کردن دندان‌ها را با کیفیت مناسبی انجام می‌دهند اما یک مشکل قابل توجه در آنها وجود دارد که تمام شدن منبع تغذیه یا همان باتری است که سبب از کار افتادن آنها می‌شود.

حال شرکت "گودول"(Goodwell) موفق شده است مسواکی به بازار معرفی کند که نیازی به باتری ندارد و به راحتی با استفاده از انرژی سینتیک ناشی از حرکت و چرخش دست فرد برس‌های مسواک را به حرکت درمی‌آورد و بدون نیاز به باتری همانند یک مسواک الکتریکی دندان‌ها را تمیز می‌کند.

 

انرژی تامین شده از این روش برای دو دقیقه کامل مسواک زدن و بیش از 80 هزار بار چرخش کامل برس‌های مسواک کافی است.

 

منبع:ایسنا

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات