صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۰ آبان ۱۳۹۶  ۱۱:۱۵

انتقاد از ورود دندانپزشکان عمومی به حوزه ترمیمی

انتقاد از ورود دندانپزشکان عمومی به حوزه ترمیمی استادیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن انتقاد از ورود دندانپزشکان عمومی به حوزه ترمیمی بدون گذراندن دوره‌های تخصصی گفت: متاسفانه قشر جوان ما بدون توجه به اینکه انجام کار زیبایی دندان هم می‌تواند عوارضی در پی داشته باشد به دنبال کارهای زیبایی بر روی دندان خود هستند.

به گزارش خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛شیلا امامیه در حاشیه برپایی هفدهمین کنگره انجمن متخصصین ترمیمی و زیبایی ایران اظهار داشت: متاسفانه قشر جوان ما بدون توجه به اینکه انجام کار زیبایی دندان هم می‌تواند عوارضی در پی داشته باشد به دنبال کارهای زیبایی بر روی دندان خود هستند.

وی با بیان این مطلب که می توان مشکلات زیبایی دندان‌ها را تا حدودی با ارتودنسی و سایر راهکارها حل کرد، افزود: گرایش جوانان به دندان‌های درشت و سفید با اصول زیبایی مطابقت ندارد.

 استادیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: علت گرایش به داشتن دندان های درشت و سفید در بین جوانان جامعه تنها بر اساس مد روز و بدون آگاهی صورت است.

وی بر ضرورت فرهنگسازی در امر زیبایی تأکید کرد و گفت: انجام کارهای زیبایی بر روی دندان ها بدون توجه به مشکلاتی که دندان ها دارند می تواند در آینده سلامت دندان های آنها را با عوارضی همراه سازد.

 

امامیه همچنین از ورود دندانپزشکان عمومی به حوزه ترمیمی و تخصصی بدون گذراندن دوره های تخصصی انتقاد کرد و گفت: یکی از مشکلات جامعه در انجام کارهای زیبایی بر روی دندان‌ها این است که افراد نمی دانند به سراغ چه کسی بروند.

 

منبع:فارس

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

   

نظرات