صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۳۰ مرداد ۱۳۹۶  ۱۰:۲۶

ارتودنسی دندان و هزینه های آن با توجه به انتظارات و ترجیحات‌ بیمار

ارتودنسی دندان و هزینه های آن با توجه به انتظارات و ترجیحات‌ بیمار ترجیحات بیمارمی‌تواند بر روی هزینه ارتودنسی تأثیر گذار باشد. فرض کنید یک فرد متقاضی مرتب‌سازی دندان است در حالیکه فردی دیگر هدفش از ارتودنسی بهینه‌سازی و تغییر فرم صورت می‌باشد. هزینه ارتودنسی این دو بیمار با توجه به متغیر بودن انتظارات و ترجیحات‌شان با هم تفاوت دارد.

هزینه ارتودنسی دندان همواره یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از مراجعین به خدمات ارتودنسی می‌باشد. بهترین روش برای برآورد هزینه ارتودنسی برگزاری یک جلسه معاینه تشخیص با متخصص ارتودنسی برای دریافت مشاوره و بررسی مشکلات دندان و معرفی رویکرد درمانی مناسب است. در این جلسه می‌توانید در مورد گزینه‌های پرداخت، نوع طرح‌های بیمه برای ارتودنسی دندان، طرح اقساطی پرداخت و سایر موارد با متخصص ارتودنسی مشورت نمایید تا بتوانید بدون دغدغه در مورد هزینه ارتودنسی روند درمان خود را آغاز نمایید.

بسیاری از پزشکان با در نظر گرفتن شیوه‌های پرداخت منعطف سعی می کنند روند ساده‌ای را برای پرداخت هزینه ارتودنسی در نظر بگیرند. رویکردهای مختلف درمان مانند ارتودنسی شفاف یا ارتودنسی نامرئی مشابه با ارتودنسی ثابت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

نوع ارتودنسی، میزان استفاده از مواد و ابزارهای مورد استفاده واقع شده در ارتودنسی بسته به شدت ناهنجاری بر روی هزینه ارتودنسی تاثیرگذار هستند. به طور مثال درارتودنسی شفاف یا ارتودنسی نامریی  هزینه ارتودنسی می‌تواند با افزایش پلاک‌های متحرک در طول درمان در بلند مدت و در مقایسه با ارتودنسی ثابت بیشتر شود. بعلاوه اگر پیش از ارتودنسی کشیدن دندان یا جراحی لازم باشد، هزینه این اقدامات مجزا از هزینه ارتودنسی است.

 

حتی در این بین هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل هزینه‌های آزمایشگاهی، شدت ناهنجاری، طول دوره درمان بنا به تشخیص بهترین متخصص ارتودنسی بالاتر از سایر رویکردهای درمانی ارتودنسی است زیرا پلاک‌ها وارداتی هستند و همین امر هزینه را افزایش می‌دهد. اما اگر می‌خواهید دندان‌هایی سالم و زیبا داشته باشید، انجام هزینه ارتودنسی یک سرمایه‌گذاری صحیح و اصولی است که ارزشش را دارد.

برای ناهنجاری‌های فک مانند عدم تناسب دندان و فک، رشد بی رویه فک بالا یا پایین و اصلاحات فکی هزینه ارتودنسی بالاتر خواهد بود. از دگر سو، میزان تخصص و مهارت متخصص ارتودنسی نیز از عوامل تاثیرگذار بر هزینه است. بهترین متخصص ارتودمسی دندان دارای بورد تخصصی که دوره‌های تخصصی و حرفه ای ارتودنسی را گذرانده، خیال شما را بابت کیفیت سطح خدمات درمان تضمین می‌نماید و از اینرو دستمزد بیشتری هم خواهد داشت.

 

 

ترجیحات بیمار نیز می‌تواند بر روی هزینه ارتودنسی تأثیر گذار باشد. فرض کنید یک فرد متقاضی مرتب‌سازی دندان است در حالیکه فردی دیگر هدفش از ارتودنسی بهینه‌سازی و تغییر فرم صورت می‌باشد. هزینه ارتودنسی این دو بیمار با توجه به متغیر بودن انتظارات و ترجیحات‌شان با هم تفاوت دارد. بعلاوه سن و جنسیت بیمار، اسکلت صورت، وضعیت فک بالا و پایین نیز باید در انتخاب نوع درمان لحاظ نمود که بر روی هزینه ارتودنسی نیز اثر خواهند گذاشت. در هر صورت بسته به وضعیت ناهنجاری‌های دندان و فک بیمار و تشخیص متخصص ارتودنسی هزینه ارتودنسی، متغیر است.

 

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

  

نظرات