صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۳۰ خرداد ۱۳۹۶  ۱۰:۲۰

علت دندان قروچه چند عاملی است ودرمان آن نیز چند وجهی است

علت دندان قروچه چند عاملی است ودرمان آن نیز چند وجهی است رییس مرکز اختلالات خواب استان کرمانشاه با بیان اینکه دندان قروچه چند علتی است، گفت: عوامل مختلفی در بروز دندان قروچه دخیل هستند، از جمله مشکلاتی که در ناحیه فک و صورت و ارتودنسی دندان‌‎ها وجود دارد که به حیط کاری دندانپزشکی مربوط است.

دکتر حبیب الله خزایی با بیان اینکه دندان قروچه چند علتی است، گفت: عوامل مختلفی در بروز دندان قروچه دخیل هستند، از جمله مشکلاتی که در ناحیه فک و صورت و ارتودنسی دندان‌ها وجود دارد که به حیط کاری دندانپزشکی مربوط است.

وی افزود: بخشی از علت دندان قروچه نیز ممکن است به مشکلات روانپزشکی از جمله اضطراب و استرس مربوط شود.

وی تصریح کرد: بر اثر این عوامل فرد در خواب به شدت دندان‌ها را به هم فشار می‌دهد که بر اثر آن صدا ایجاد می‌شود.

خزایی افزود: همچنین بر اثر فشاره وارد به دندان‌ها مینای دندان نیز دچار آسیب می‌شود و باید هرچه سریعتر برای درمان دندان قروچه اقدام کرد.

رییس مرکز اختلالات خواب استان کرمانشاه با بیان اینکه موارد دندان قروچه در کودکان بیشتر از افراد بزرگسال است، گفت: در کودکان علاوه بر استرس و اضطراب، علل دیگری از جمله عفونت نیز میتواند عاملی برای دندان قروچه باشد.

خزایی تصریح کرد: با توجه به اینکه دندان قروچه چند عاملی است درمان آن نیز چند وجهی است و باید ابتدا مشخص شود علت دندان قروچه چیست.

 

وی افزود: در صورت بررسی دندانپزشکی و عدم وجود مشکل در ناحیه فک و صورت و دندان‌ها باید به رفع مشکل اضطراب و استرس پرداخت و در کودکان نیز بحث عفونت مورد بررسی قرار گیرد.

 

منبع:ایسنا

   //پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

  

نظرات