صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۴ دى ۱۳۹۵  ۱۵:۳۵

رونمایی و اولین نمایش مستند «سپید گاهی خاکستری» در نخستین جشنواره فرهنگی هنری دندانپزشکان

رونمایی و اولین نمایش مستند «سپید گاهی خاکستری» در نخستین جشنواره فرهنگی هنری دندانپزشکان مراسم رونمایی و اولین نمایش فیلم مستند «سپید گاهی خاکستری» در روز جمعه 8 بهمن ماه سال جاری در نخستین جشنواره فرهنگی هنری دندانپزشکان برگزار میشود...

دکتر علی تاجرنیا مدیرعامل موسسه فکروفرهنگ و تهیه کننده فیلم با بیان نیاز اعضای هر رشته ای به اطلاع از سوابق و رویدادهای مهم تاریخی آن در گفتگوی با خبرنگار سایت اطلاع رسانی پزشک دندان (PEDAMAG)؛ اظهار داشت: علیرغم گذشتِ بیش از یکصد سال از ورود علم دندانپزشکی در ایران و سوابق درخشان جامعه دندانپزشکی در این دوران که موجب شده تشکیلات دندانپزشکان، بزرگترین و فعالترین مجموعه در جامعه پزشکی باشد، فعالیت عملی چندانی در خصوص ارایه این تلاش ها و سوابق صورت نگرفته بود. هر چند در سال های اخیر کتب و مقالات متعددی درخصوص برخی فعالیت های جامعه دندانپزشکی یا دانشکده های دندانپزشکی قدیمی در ایران به رشته تحریر در آمده، اما متاسفانه پیگیری چندانی از سوی دندانپزشکان و دانشجویان برای مطالعه صورت نمیگیرد؛ درنتیجه برآن شدیم تا سندی تصویری برای بررسی این تحولات در بستر تاریخ معاصر ایران تهیه کنیم.

وی با اشاره به کمبود جدی یک اثر تصویری از سیر رخدادهای حیطه دندانپزشکی عنوان داشت: به نظرم برای آنکه جامعه دندانپزشکان و دانشجویان این رشته با تحولات و تلاش های پیشگامان این رشته آشنا گردند، بهره گیری از مدیوم سینما اثر بخشترین روش است. بنابراین در موسسه فکروفرهنگ تصمیم به ساخت یک مستند در اینباره گرفتیم. مستندی که بتواند رویدادهای مهم تاریخ معاصر در حیطه دندانپزشکی را نشان داده و خدمات چهره های موثر این رشته را به تصویر کشد.

تهیه کننده این مستند از بیان نکات کلیدی و مهم تاریخ دندانپزشکی در این فیلم خبر داد و عنوان داشت: طبیعتا در یک فیلم مستند 60 دقیقه ای تمام رویدادها را نمیتوان بیان نمود اما سعی شده تا مهمترین نکات از ورود دندانپزشکان آشنا با علم نوین تا تحولات اخیر پس از دولت یازدهم به شکل خلاصه عنوان شود. قطعا ساخت این فیلم گام نخست در شناساندن تاریخ علم دندانپزشکی به علاقمندان است.

ایشان در پایان افزود: به هرجهت این مستند سندی تاریخی برای بیان برخی رویدادهای مهم تاریخ دندانپزشکی است و تاثیر تحولات سیاسی و اجتماعی را روی این پدیده نشان میدهد. من فکر میکنم جامعه پزشکی که خدمات بسیار ارزشمندی را به مردم ارایه میدهد، نیازمند فعالیت هایی این چنینی در درون خود است تا ضمن آگاه ساختن نسل جدید از تلاشها و ایثارگری های پیشگامان هر رشته، از تجربیات آنها بهره گیرد و همچنین تاریخ پرافتخار علم پزشکی در ایران در قالب فیلم های مستند ثبت گردد.

 

//پدامگ//

//پزشک دندان//

//تجهیزات دندانپزشکی//

//محصولات دندانپزشکی//

//کنگره های تخصصی دندانپزشکی//

 

 

نظرات