صنـعـت تـجهیـزات دنـدان پـزشـکی
محصولات مصرفی و صنایـع وابستـه

ارسال پاسخ

۱۵ دى ۱۳۹۴  ۱۷:۴۴

دکتر وحید اسماعیلی در گفتگو با پزشک دندان عنوان کرد: درمان های دندانپزشکی با کمترین مداخله

دکتر وحید اسماعیلی در گفتگو با پزشک دندان عنوان کرد: درمان های دندانپزشکی با کمترین مداخله دکتر وحید اسماعیلی متولد سال 1360 متخصص پاتالوژی فک و صورت، معاون آموزشی و پژوهشی مرکز 600 نزاجا در سال 1379 در دانشگاه تهران وارد رشته ی دندانپزشکی شده و پس از گذراندن دوره های تخصصی و ثبت چند اختراع از جمله مسیریاب ایمپلنتهای دندانی که جراحی را سهل تر در حتی افراد غیر ممکن میسر خواهد کرد، در سال 1390 فارغ التحصیل گردیده و از آن سال تا کنون در مرکز تخصصی دندانپزشکی 600 ابهاد نزاجا مشغول به فعالیت میباشد.

دکتر وحید اسماعیلی، دبیر اجرایی هشتمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح در گفتگو با پزشک دندان گفت:

-          آقای دکتر اسماعیلی توضیحی از برگزاری کنگره بفرمایید (مکان و زمان کنگره).

کنگره ای که برگزار خواهد شد هشتمین دوره از سری کنگره های نیروهای مسلح خواهد بود، دوره ها هر دو سال یکبار برگزار میشوند، دوره های قبلی توسط نیروهای مختلفی برگزار گردیده بود که این دوره از برگزاری به عهده ی مرکز 600 دندانپزشکی نیروزمینی ارتش اختصاص پیدا کرد و این وظیفه ی مهم را نزدیک به شش ماه است که در تلاش به برگزاری هرچه بهتر آن هستیم.

برای محل برگزاری نیز محل استراتژیک هتل المپیک را در نظر گرفته ایم، تا برای حضور مراجعه کنندگان و فضای برگزاری مناسبی که برای سایت نمایشگاه و کنگره دارد بهرمند باشیم، زمان کنگره نیز با توجه به اینکه نزدیک به سیزده کنگره در سال جاری درحال برگزاری است توانستیم 29 دی لغایت 2 بهمن را انتخاب کنیم و 29 دی ماه پیش کنگره خواهد بود که با ولادت باسعادت امام حسن عسگری مصادف میشود.

 

-          هدف از برگزاری این کنگره چیست؟

در حال حاضر پیشرفت علم به نوعی است که من که پنج سال پیش فارغ التحصیل شده ام باید هشتاد درصد اطلاعاتم را کنار بگذارم و با اطلاعات جدیدی که از پیشرفت علم حاصل میشود آن را جایگزین کنم که این کار نیز مستلزم برگزاری همین همایشها است، یعنی هدف اصلی ارتقا و بروز رسانی علم دندانپزشکی است. گروه هدف ما نیز دندانپزشکان نیروهای مسلح و دندانپزشکانی که در سراسر کشور فعالیت دارند چون این کنگره سراسری برگزار میشود و همه میتوانند از برنامه های این کنگره استفاده کنند. به صورتی که اگر دندانپزشکی حضور یابد 15.5 امتیاز بازآموزی کسب خواهد کرد که اگر در تمام کارگاه ها یک پزشکی حضور یابد تا 26 امتیاز باز آموزی میتواند کسب کند.

 

-          چند کارگاه در کنگره برگزار خواهد شد و با چه رویکردهایی؟

در کنگره نزدیک به پانزده کارگاه علمی خواهیم داشت که در اصل نمایه کنگره، دندانپزشکی با حداقل مداخله است و در واقع رویکرد تمامی کارگاه ها و برنامه های علمی سعی کرده ایم در ارتباط با پیگیری همین شعار کنگره باشد، در واقع نوعی رویکرد جدید در دندانپزشکی است که میگوید بیاییم اهداف ایده آل را با کمترین مداخله ممکن و کمترین هزینه میسر کنیم، که در اصل از درمانهای خیلی پیشرفته جلوگیری شود و درمان ها را به سمت درمان های پیشگیرانه ببرد و با این رویکرد هم هزینه ها کاهش میابد و هم رسیدگی به امور بیماران راحت تر انجام میشود، مواد مصرفی صرفه جویی میشود و همه ی اینها باعث میشود تا از خیلی موارد و هزینه های زیاد جلوگیری شود.

 

-          چه تدابیری برای برگزاری هرچه بهتر کنگره در نظر گرفته اید؟

سعی کرده ایم که در ابتدا هزینه های ثبت نام را کاهش دهیم تا شرکت کنندگان راحت تر حضور یابند، برای دندانپزشکان نیروهای مسلح رایگان است و برای ثبت نام های گروهی نیز تخفیف های خوبی در نظر گرفته ایم و برای دندانپزشکانی که بصورت آزاد ثبت نام خواهند کرد هزینه های پایین را در نظر گرفته ایم تا از این لحاظ حضور در برنامه ها و برگزاری کنگره بهتر باشد، از طرفی تمامی کارگاه ها با همان هزینه ی اولیه ی ثبت نام قابل حضور است و برای کارگاه های مختلف هزینه ی جداگانه ای را در نظر نگرفته ایم.

 

-          دستاوردهایی کنگره های گذشته نیروهای مسلح بر چه اساسی بوده؟

اکثر کنگره های نیرو های مسلح با همین عنوان درمان های پیشگیرانه برگزار شده است و اکثرا با استقبال های بینظری روبرو شده، کنگره ی قبلی که هفتمین دوره بود در سالن همایشهای صدا و سیما توسط نیرو انتظامی برگزار گردید با استقبال فراوانی مواجه شد،کنگره های گذشته نیز به همین ترتیب و کنگره حاضر نیز با تلاش های تیم اجرایی که در مرکز 600 بالغ بر هفتاد پرسنل اجرایی حدود شش ماه تلاش شبانه روزی صورت گرفته تا بتوانیم ما نیز این کنگره را هرچه بهتر به نتیجه برسانیم.

 

-          درحال حاضر این دوره از کنگره چه تعداد ثبت نام کننده، داشته است؟

در حال حاضر نزدیک به ششصد نفر ثبت نام کرده اند که ثبت نام به سه روش قابل انجام است، هم از طریق سایت، هم از طریق تماس تلفنی و هم از طریق حضور در دبیرخانه تا روز کنگره ادامه دارد و محدودیت برای ثبت نام نخواهیم داشت. از طرفی تا پانزدهم مهر ماه مهلت فراخوان مقاله مان بود که به دانشگاه ها و مراکز مختلف ابلاغ کرده بودیم و تا بیستم مهرماه نیز تمدید شد و نزدیک به هفتاد مقاله دریافت کردیم که یکسری از این مقالات برای سخنرانی تایید شد و یکسری به عنوان پوستر تایید شد و آنهایی هم که کیفیت مناسب را نداشتند به تایی نرسیدند و غیر از موارد تعدادی اساتید برجسته ای داریم در کشور مانند آقای دکتر سبحانی که خودشان دبیر علمی کنگره نیز هستند، آقای دکتر اجلالی و آقای دکتر یزدانیان که ما از این استاید نیز دعموت کرده ایم تا تشریف بیاورند در کنگره ما سخنرانی داشته باشند و تعدادی از اساتید خارجی نیز دعوت کرده ایم که تشریف بیاورند و در کنگره سخنرانی داشته باشند.

 

-          مساحت زیر بار سایت نمایشگاهی کنگره چه مقدار است؟ چه تعدادی از شرکت های فعال حوزه ی دندانپزشکی حضور پیدا کرده اند؟

نمایشگاه این دوره در قیاس با نمایشگاه هایی که در حاشیه ی کنگره های دوره گذشته برگزار میشده گسترده تر است و نزدیک به حدودا شصت شرکت در نمایشگاه حضور دارند که تقریبا فضای نمایشگاهی ما تکمیل شده است.

 

-         کلام آخر؟

 

از زحمات شما سپاس گزارم که در جهت انجام اطلاع رسانی فعالیت میکنید، با توجه به اینکه تلاش شده است یک برنامه ی علمی خیلی خوبی در کنگره اجرا شود هرکدام از دندانپزشکان محترمی که در این کنگره حضور یابند مطمعنا دست پر باز خواهند گشت و با افزایش دانشی که بسیار به درد بخور خواهد بود کنگره را ترک خواهند کرد، زیرا برنامه هایی که برگزار خواهد شد از لحاظ بار علمی بسیار پربار و به روز خواهند بود.

 

 

"برای آگاهی از آخرین رویدا ها و پیوستن به کانال تلگرامی پزشک دندان اینجا کلیک کنید."

اخبار مرتبط

نظرات

ناشناس سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴ ۱۷:۵۹
همین جا از دکتر اسماعیلی، دکتر رحمانی و دکتر سبحانی تشکر میکنم.
کنگره دارای برنامه های متنوع آموزشی است.

پاسخ دادن